Бакуменко Валерій Данилович, доктор наук з державного управління, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Творчий шлях Валерія Даниловича розпочався в Інституті кібернетики НАН України (1969-1971роки), далі він обіймав посади в Інституті електродинаміки НАН України (1971-1979 рр.), Інституті підвищення керівних працівників Міністерства автоматизації та електроприладобудування СРСР (1979-1991 рр.), Київському інституті післядипломної освіти (1991-1992 рр.), Раді національної безпеки при Президентові України (1992-1994 рр.), Центрі розвитку і реконструкції економіки при Кабінеті Міністрів України (1994-1996 рр.), Національній академії державного управління при Президентові України (1996-2005 рр.) та Академії муніципального управління МОН України(2006-2015 рр.) у науковому, освітньому та державно-управлінському середовищах. Саме таке об’єднання (інтеграція) дозволило Валерію Даниловичу досягти певних професійних висот в науковій, освітній та практичній галузях вітчизняного державного управління.

Валерій Данилович – відомий український вчений у галузі наук «Державне управління», один з її фундаторів. Ним закладено основи теорії формування державно-управлінських рішень, започатковано фундаментальні системні дослідження з державного управління, проведено ґрунтовне оцінювання, виділено основні проблеми та надано пропозиції і рекомендації щодо політичного та адміністративного реформування в Україні, розвитку політичної та соціально-економічної ситуації, а також євроінтеграційних процесів, запропоновано шляхи та методи вирішення низки проблем екологічної безпеки та економіки природокористування в Україні. Він є автором понад 550 наукових та навчальних видань і публікацій.

У 2002 році в Інституті проблем державного управління та місцевого самоврядування НАДУ при Президентові України під керівництвом Валерія Даниловича було створено наукову школу, яку її представники визначили як наукову школу креативного державного управління. Цю наукову школу поєднує як те, що вона є об’єднанням більшості наукових «учнів» автора – докторів та кандидатів наук з державного управління, значна частина з яких безпосередньо працює у системі державного управління та є державними службовцями різних рангів, так і основні принципи наукової роботи, а саме: відданість науці державного управління; вибір сучасної, найбільш актуальної, значимої та складної тематики досліджень; творчий підхід з використанням не тільки системного, ситуаційного та синергетичного підходу але й широкого спектру інших менш відомих науково-методологічних засобів; безперервний науково-дослідницький та науково-організаційний пошук; надання численних пропозицій органам влади з вирішення практичних проблем вітчизняного державотворення.

Валерій Данилович багато часу приділяє експертній роботі у відповідних комісіях з державного управління МОН України, в громадських радах МНС України, Мінрегіонбуду України, Головдержслужби України, є членом кількох редколегій наукових фахових видань України та зарубіжжя з державного та публічного управління, дійсним членом трьох міжнародних і двох вітчизняних громадських академій наук.

Він нагороджений численними державними та відомчими нагородами та відзнаками, зокрема медаллю “В пам’ять 1500-річчя Києва”, «За сприяння збройним силам України», нагрудними знаками Міносвіти України «За наукові досягнення», "Державна служба України "За сумлінну працю", Київського міського голови «Знак Пошани», Почесними грамотами Верховної Ради України,  Державної служби України, апарату Ради національної безпеки і оборони, ВАК України, Київського міського голови, Національної академії державного управління при Президентові України, Академії муніципального управління тощо.